Bierz pożyczkę pozabankowa tylko w ostateczności

Z każdej strony dopadają nas reklamy bankowe. Czy to oglądamy telewizję, czy tez śledzimy prasę, albo korzystamy z medium jakim jest Internet. Może z tego powodu też, kiedy myślimy o pożyczce od razu na myśl przychodzi nam bank. Co więcej zakorzeniony w naszej świadomości jest pogląd, że banki są bezpieczne, tylko banki.

Tymczasem wiele jest instytucji finansowych, które działają na polskim rynku obok banków i mają w swojej ofercie produkty tożsame z tymi bankowymi, niekiedy lepiej oprocentowania, bo i mniejszy byłby koszt całkowity pożyczki pozabankowej, jednakże w ogóle nie bierzemy ich pod uwagę, bo nie są udzielane przez banki. A szkoda. Tysiące osób jednakże przekonuje się codziennie do pożyczek pozabankowych i chwali sobie je za szybkość oraz łatwą dostępność.

Oczywiście po każdą pożyczkę warto udawać się do instytucji finansowej lub szukać pożyczki pozabankowe przez internet tylko w ostateczności, bo zawsze musimy oddać więcej niż to co pożyczyliśmy. Tym samym jeśli jesteśmy w stanie odłożyć zakupy na później, albo możemy uzbierać samodzielnie daną kwotę lepiej się wstrzymać i odczekać. Oczywiście są takie sytuacje, kiedy jest to niemożliwe. Jeśli zależy nam na tym, żeby jeszcze tego samego dnia otrzymać decyzję kredytową.

Co więcej banki ostatnimi czasy zaostrzyły wszystkie procedury przyznawania nawet niewielkich zobowiązań, więc trudno o bycie dziś wiarygodnym kredytobiorcą. W przypadku pożyczek pozabankowych nie ma się co martwić o ich dostępność. Można się o nie starać nawet u osób prywatnych, a tak zwane pożyczki społecznościowe stają się coraz bardziej popularne.

Dodaj komentarz